Wycieczka do Muzeum Sił Powietrznych w Deblinie.

„Cudze chwalicie – swego nie znacie…” 20 czerwca 2024 r. w ramach corocznego Dnia Rodziny odbyła się wycieczka do Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie. W wycieczce brały udział Rodziny Uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dęblinie… i tak jak przystało na Dzień Rodziny były Mamusie, byli Tatusiowie, Dziadkowie i Rodzeństwo.

Pomysł ze zwiedzaniem dęblińskiego muzeum był strzałem w dziesiątkę, bo okazało się że wiele osób nie było tu w ogóle, albo byli bardzo dawno temu.

A Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie to perełka na skalę naszego kraju, bogate ekspozycje, prezentacje mutimedialne i historia na wyciągnięcie ręki. Po muzeum z pasją i zaangażowaniem oprowadzał nas Pan Damian Kurek. Jego wiedza i empatia wzbudziła uznanie w uczestnikach… a niektórym nawet bardziej zabiło serce 🙂 Muzeum jest przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami pod względem nie tylko architektonicznym, ale również nastawieniem to tak wymagającej grupy, która na każdym kroku spotykała się z wielką życzliwością. To był dzień pełen pozytywnych emocji, który zostanie w naszej pamięci na długi czas. Pobyt zakończyliśmy w przepięknej auli muzeum, gdzie nasi Uczestnicy mogli złożyć swoim Rodzicom życzenia z okazji Dnia Mamy i Dnia Taty oraz wręczyć drobne upominki.

Serdecznie dziękujemy Dyrektor Muzeum Sił Powietrznych – Pani Monice Żmudzie z koordynację całego przedsięwzięcia… to była najlepsza promocja tego dnia w mieście 🙂 Na ręce Pani Dyrektor składamy podziękowania dla całej kadry Muzeum… za wsparcie, empatię i życzliwość.