Wykład z arteterapii.

W dniu 15.09.2014 r. mieliśmy przyjemność gościć na Warsztatach studenta medycyny Pana Pawła Miturę, który wspólnie z Panią Oliwią Bachanek, również studentką medycyny przygotowali wykład na temat arteterapii.

1Arteterapia lub też artterapia (arte z łac. ars sztuka i terapia) – leczenie przez sztukę. Termin „arteterapia” składa się z dwóch części (bardziej widoczne jest to w języku angielskim: „art therapy”), co sugeruje, że jest to działanie bazujące na dwóch równoważnych elementach: sztuce (twórczości) i terapii.Arteterapia stosowana jest nie tylko jako terapia, której zadaniem jest terapia lecznicza (wspomagająca proces leczenia), często jest stosowana także jako metoda rozwoju osobistego.Stosowana jest między innymi w pomocy dzieciom, osobom dorastającym, dorosłym i osobom w okresie późnej dorosłości, grupom społecznym i rodzinom, w leczeniu szerokiego wachlarza schorzeń i zaburzeń.

Warsztaty to placówki które w znacznej mierze wykorzystują różnorodne techniki arteterapii, dlatego taki wykład był przykładem spotkania się wiedzy teoretycznej w praktyką.

1aa  1bb