Pierwszy Dzień Wiosny!!!

Jak co roku 21 marca witaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Od kilku lat bierzemy udział w wiosennej imprezie „Poetyckiej Wiośnie w Dęblinie” organizowanej przez Miejski Dom Kultury w Dęblinie. Pierwszy Dzień Wiosny połączony został z Światowym Dniem Wróbla, by zaakcentować ekologiczny problem spadku populacji ptaków wróblowatych w Polsce.

Jak co roku przygotowaliśmy Marzannę, która w tym roku miała przypominać stracha na wróble. Wykonana na warsztatach Marzanna – strach na wróble powędrowała z nami przez ulice Dęblina.

W tym roku MDK ogłosił konkurs jednego wiersza „Satyra na wróbla” do którego przystąpił nas warsztatowy poeta – Grzegorz Miszkurka. A oto napisany przez Grzesia wiersz:

Wiersz miał być wykonany na forum przez autora, ale ze względu na nieobecność Grzegorza wiersz odczytała Instruktor WTZ – Pani Małgosia Jakubik, przy wsparciu uczestników Warsztatów. Grzegorza wiersz zdobył główna nagrodę i otrzymał przepiękną statuetkę. Kolejnym punktem naszej wiosennej imprezy było ognisko i zwiedzanie przygotowanych punktów wystawienniczych : Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie i Hufca ZHP Ryki. Zwiedzić można było również muzealny garaż Pana Janusza – gdzie stare aparaty fotograficzne, lampy, sprzęt wodniacki i inne cuda uratowane od zniszczenia, znalazły swoje miejsce. Impreza była pełna słońca i zabawy… nas tylko zastanawia jedno… czy zima odejdzie, skoro nie spalono i nie wrzucono do Wisły Marzanny???