Lekcja biblioteczna „Wielkanocne tradycje i zwyczaje” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dęblinie – filia Wiślana.

20 marca 2024 r. braliśmy udział w lekcji bibliotecznej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dęblinie – filia Wiślana. Temat spotkania to „Wielkanocne tradycje i zwyczaje”. Spotkanie miało charakter warsztatowy, który przygotowała i poprowadziła Pani Dorota Ścibior – kustosz biblioteki.

Początek naszego spotkania uświetniło oratorium „Świętokrzyska Golgota” ze słowami Zbigniewa Książka i muzyką Piotra Rubika, które wprowadziło nas w ten wyjątkowy, świąteczny nastrój.

Następnie obejrzeliśmy multimedialną prezentację na temat Świąt Wielkanocnych, tradycji i zwyczajów panujących w różnych stronach naszego kraju. Na podkreślenie faktu, że znajdujemy się w bibliotece, Pani Kustosz zapoznała nas z książkami o tematyce świątecznej, gdzie oprócz wiedzy merytorycznej, można dzięki ilustracjom zobaczyć jak święta wyglądały kiedyś – i porównać je ze zwyczajami, które panują w naszych domach. Po tej dawce wiedzy przystąpiliśmy do warsztatów plastycznych. Naszym zadaniem było wykonanie witraży o tematyce świątecznej. Kolorowe witraże zabraliśmy ze sobą na pamiątkę tego miłego spotkania. Na zakończenie naszej wizyty Pani Dorota Ścibior (kustosz) i Pani Małgorzata Wilczyńska (starszy bibliotekarz) oprowadziły nas po bibliotece, zapoznały ze zbiorami i zasadami wypożyczania książek z wykorzystaniem elektronicznego systemu rejestracji zbiorów. Serdecznie dziękujemy za to miłe i pouczające spotkanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej – filia Wiślana.