W dniu 28 października 2022 r. Uczestnicy wraz z Opiekunami byli na wystawie kolaży Doroty Opolskiej – Maksym pt.” Od Spichlerza do Mięćmierza”, która odbyła się w Miejskim Domu Kultury w Dęblinie.
Kolaże Pani Doroty Opolskiej – Maksym w baśniowy sposób przenoszą nas do urokliwego Kazimierza Dolnego nad Wisłą.
27 października 2022 r.po raz pierwszy obchodziliśmy Światowy Dzień Terapii Zajęciowej, który jest jednocześnie Dniem Instruktorów Terapii Zajęciowej na całym świecie. Nauczyciele mają swoje święto, służba zdrowia – swoje, a terapia zajęciowa właśnie dziś. Naszą kadrę Instruktorów Terapii Zajęciowej tworzą: mgr Małgorzata Jakubik, tech. Agnieszka Lakowska – Mikusek, mgr Agnieszka Korona, mgr Krzysztof Krasuski, lic. Tomasz Tarka. Uroczystość była niespodzianką dla Instruktorów, którą uświetnił wiersz naszego Uczestnika – Grzegorza Miszkurki.
Z okazji Światowego Dnia Terapii Zajęciowej otrzymaliśmy również życzenia dla Pracowników i Uczestników od Organu Prowadzącego – Miasta Dęblin: Pani Beaty Siedleckiej – Burmistrza Miasta Dęblin i Pana Macieja Krygrowskiego – Przewodniczącego Rady Miasta Dęblin, za które serdecznie dziękujemy. Dziękujemy również za możliwość docenienia pracy instruktorów terapii zajęciowej nagrodami. A całej kadrze i Uczestnikom życzymy zdrowia, uśmiechu oraz powodzenia w realizacji wszystkich planów.
pragnę przekazać najserdeczniejsze podziękowania za pracę na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Ten dzień – to święto wszystkich instruktorów terapii zajęciowej. Jedną z cenniejszych rzeczy, jakie można ofiarować drugiemu człowiekowi jest czas i zrozumienie. Serdeczny uśmiech i uścisk dłoni leczą często lepiej, niż lekarstwa. Bez instruktorów terapii zajęciowej trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie warsztatów terapii zajęciowej, ośrodków wsparcia czy szpitali. Dzisiejsze święto, to ukłon w Waszą stronę, tych którzy mimo codziennych trudów znajdują siłę aby pracować z uczestnikiem, który potrzebuje szczególnego wsparcia. Praca instruktorów terapii zajęciowej jest nieoceniona, ale (co musimy z przykrością stwierdzić) nisko opłacana. Dziękuję za wielkie zaangażowanie, z jakim wyruszacie każdego dnia do swojej pracy. Wiem, że jest to praca trudna. Często dajecie swoje wsparcie naszym uczestnikom, którzy mogą z Wami dzielić swoje radości i smutki. To dzięki Wam zdobywają umiejętności, których nie mieli by szansy doświadczyć przebywając tylko w środowisku domowym. Wiem też, jak często wasze wysiłki ku usamodzielnianiu uczestników, by choć w minimalnym stopniu mogli wypełniać role konsumenta, pracownika czy obywatela spotykają się z krytyką. Szczególne jestem dumna z faktu, ze mimo różnych przeciwności udało się Wam stworzyć zespół, który wspiera się nie tylko w pracy, ale w życiu osobistym. Dziękuję za pracę na rzecz naszego „warsztatowego domu”. Dzięki Wam przebywa się nam tu miło i bezpiecznie. Wszystkim życzę wytrwałości i dużo satysfakcji z tego wspaniałego działania, ale także sukcesów w realizacji własnych planów i zamierzeń.
30 września 2022 r. świętowaliśmy Dzień Chłopaka. To święto jest już na stałe wpisane w harmonogram naszego, warsztatowego życia. Panie jak zwykle przygotowały coś dla Panów. Były… przemówienia, prezenty i życzenia.