Rajd Granica 2016 w Szklarskiej Porębie.

W dniach 15 – 18 września 2016 r. 34 Drużyna Harcerska Nieprzetartego Szlaku „Warsztaciaki” uczestniczyła po raz drugi w Rajdzie Granica organizowanym po raz XXIV – ty przez Chorągiew Dolnośląską w Szklarskiej Porębie.

rg20161010 Zuchów, Harcerzy, Harcerzy Starszych, Wędrowników, Harcerzy Nieprzetartego Szlaku, Organizatorów, Sztabów Tras i Sztabu Głównego brało udział w wędrówkach na 11 trasach Rajdu. Po nocnej podróży autokarem, z samego ranka zameldowaliśmy się w Pensjonacie „Siła”. Pierwszy dzień Rajdu Trasy VIII b to wizyta w Chacie Walońskiej, gdzie po zabawnym spotkaniu z Zielarzem i Wiedźmami wszyscy uczestnicy składali ślubowanie Matce Naturze. Kolejnym punktem była nasza wyprawa do Wodospadu Kamieńczyk.  Zaopatrzeni w kaski zeszliśmy do stóp wodospadu, którego widok na długi czas zostanie nam w pamięci. Późnym popołudniem braliśmy udział w warsztatach muzycznych i tanecznych. Następnie na harcerskim kominku mieliśmy okazje zaprezentować nasze miasto Dęblin, oraz poznać miejscowości z których przybyli nasze koleżanki i koledzy. Piątek to wyprawa wyciągiem krzesełkowym na Szrenicę położoną 1362 m.n.p.m. (Szrenica – szczyt górski położony w zachodniej części Karkonoszy, w pobliżu granicy państwowej z Czechami, na południe od Szklarskiej Poręby. Doskonały punkt widokowy na Kotlinę Jeleniogórską oraz Góry Izerskie, a także Karkonosze czeskie.) Po zdobyciu Szrenicy w asyście przewodnika górskiego Jerzego Gorczycy, kamienistymi szlakami udaliśmy się do Schroniska Pod Łabskim Szczytem, a następnie do Wodospadu Szklarka. Gdy wróciliśmy do Pensjonatu, po kolacji czekała na nas niespodzianka – koncert Harcerska Orkiestra Dęta Hufca Ziemi Przemyskiej z Żurawicy, na którym przywitała wszystkie drużyny hm. Dorota Kołakowskakoordynatorka Trasy Nieprzetartego Szlaku.  Zmęczeni, ale nie na tyle by odpuścić sobie pląsy na dyskotece, tanecznym krokiem zakończyliśmy kolejny rajdowy dzień. Sobota to kolejne atrakcje – wyjazd do Jakuszyc, które słyną z Biegu Piastów. Po górskiej wędrówce dotarliśmy do Schroniska Orle. To niesamowicie urokliwe, zabytkowe schronisko było naszym przystankiem na odpoczynek i miejscem wykonania zadania rajdowego –  rysunek schroniska. Wieczorem odbył się apel pożegnalny, na którym wręczono nagrody i podziękowania, a całość zakończyła się wspólnym śpiewaniem i pląsami. Niedzielny poranek przywitał nas deszczem. Na poranną mszę przybył do nas Naczelny Kapelan ZHP ks. hm. Wojciech Jurkowski. Przed obiadem wybraliśmy się na pożegnalny spacer po Szklarskiej Porębie, złożyliśmy pokłon Duchowi Gór i obiecaliśmy, że postaramy się wrócić tu za rok.

dscf5575

To drugi pobyt naszej drużyny na Rajdzie Granica. Kolejny raz przekroczyliśmy własne granice strachu, bólu i zmęczenia. Poznaliśmy wspaniałych ludzi i nawiązaliśmy fantastyczne przyjaźnie. Za tą fantastyczną przygodę serdecznie dziękujemy hm. Dorocie Kołakowskiej oraz Komendzie Trasy VIII b: Komendantce trasy- phm. Aldonie Karlak, Programowcowi: hm. Irenie Zdyb, Zastępcy komendanta ds. organizacyjnych:  pwd. Małgorzacie Ćwikowskiej i Oboźnemu: phm. Radosławowi Kobyłeckiemu. Podziękowania składamy również phm. Michałowi Pastuszakowi – opiekunowi 34 DH NS „Warsztaciaki”. Czuwaj 🙂

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz