Pierwszy Dzień Wiosny.

W dniu 21 marca 2023 r. jak co roku o tej porze witaliśmy WIOSNĘ!. Kolejny raz skorzystaliśmy z zaproszenia Miejskiego Domu Kultury w Dęblinie, by świętować wspólnie z placówkami edukacyjnymi z całego Dęblina. Pogoda nas nie rozpieszczała, ale atmosfera zabawy, wspólne tańce – hulance zagrzewały nas do definitywnego pożegnania się z zimą. Wspólnie z nami witała wiosnę Burmistrz Miasta Dęblin – Pani Beata Siedlecka, by osobiście dopilnować odejście zimy.

Tradycyjnie już nad Wisłę zawitały Marzanny, każda inna i każda piękna… ale wszystkie skończyły tak samo… spalono je na stosie!

My przygotowania do tej uroczystości rozpoczęliśmy kilka dni wcześniej. Na zajęciach przygotowaliśmy Marzannę z materiałów ekologicznych. W tym roku mając na względzie czystość naszej Wisły, nie wrzucaliśmy Marzanny do wody. Przy wtórowaniu bębnów Marzanny zostały spalone, wiec mamy nadzieję, że czekają nas już tylko cieplejsze dni. Następnie było puszczanie baniek mydlanych, pieczenie kiełbasek i słodkości od Pani Burmistrz. Zegnaj Zimo – Witaj Wiosno!!!