Ogłoszenie.

Od 17 października 2020 r. jesteśmy w tzw. czerwonej strefie. W naszym powiecie zanotowano znaczny wzrost aktywnych zachorowań na covid-19, dlatego przypominamy, że nałożone przez Sanepid wytyczne nadal będą przez nas restrykcyjnie przestrzegane. Podkreślamy nadal, bo mimo poluzowania w naszym kraju obostrzeń, my ciągle pracujemy w systemie zaostrzonego rygoru sanitarnego:

  1. Noszenie maseczek lub przyłbic.
  2. Częsta dezynfekcja rąk i powierzchni roboczych.
  3. Niewpuszczanie do budynku lub busa osób u których wystąpi choć jeden z objawów tj. podwyższona  temperatura, katar, kaszel, skargi na dreszcze lub ból głowy.
  4. W przypadku wystąpienia powyższych objawów w trakcie zajęć taka osoba jest kierowana do izolatorium, gdzie czeka na odbiór przez rodzica. Dlatego prosimy o odbieranie telefonów, bo być może dzwonimy by poinformować Państwa o stanie zdrowia dziecka!!!

Szczegółowe wytyczne odnośnie wprowadzonych zasad przeciwdziałania Covid-19 dostaliście Państwo w formie pisemnej i nic w tym zakresie się nie zmieniło.

Prosimy Państwa o szczególne zwrócenie uwagi na stan zdrowia dziecka, rozprzestrzenianie się wirusa jest proste.

1 zakażona osoba zakaża 24 swoich kolegów i 10 pracowników WTZ. Wracamy wszyscy do domów gdzie zarażamy swoich bliskich. Licząc średnio, że przekazujemy wirusa 2 osobom… w przypadku zakażenia wirusem covid-19 mamy w prostym rachunku 105 osób na kwarantannie. Pomijamy fakt, że znajdujemy się w szkole, gdzie jest ponad setka uczniów i pracowników.

Wszyscy jesteśmy zmęczeni i rozdrażnieni tą sytuacją ciągłego zagrożenia zdrowia i życia, ale tylko przestrzeganie zasad, współpraca i troska nie tylko o siebie, ale i o innych, pomoże nam przez to przejść.

Jednocześnie dziękujemy tym Rodzicom i Opiekunom, którzy są z nami w ciągłym kontakcie, znamy na bieżąco stan ich zdrowia, gdzie wspólnie możemy zadecydować o możliwości  przejścia na system zdalny realizacji terapii.

Prosimy wszystkich o wyrozumiałość i zrozumienie, że w dzisiejszych czasach tzw. „dmuchanie na zimne” może uratować komuś zdrowie lub życie.