Indywidualny Plener Fotograficzny – Kazimierz Dolny 2020

W dniu 17 września 2020 r. w ramach zajęć Amatorskiej Grupy Fotograficznej „Foto – Pstryk” działającej przy WTZ Dęblin odbył się Indywidualny Plener Fotograficzny w Kazimierzu Dolnym. Plener ten był nagrodą dla uczestniczki WTZ – Marty Jońskiej za aktywny udział i zaangażowanie w zajęciach fotograficznych.

W roku 2019 odbyło się 29 spotkań amatorskiej Grupy fotograficznej „Foto – Pstryk”. Punktowano na zajęciach obecność, aktywny udział, zaangażowanie i wykonywanie zadań fotograficznych. Opiekun grupy – Jolanta Pyra, przyznawała punkty w skali od 1 do 10. Marta ulokowała się na I miejscu – z liczbą 277 punktów.

Ponieważ różnica między pierwszą a druga lokatą była bardzo mała, przyznano również II miejsce dla Pauliny Mazur z nagrodą – Indywidualny Plener Fotograficzny w Zespole Pałacowo – Parkowym w Puławach.

Podczas pleneru Marta zdobyła Górę Trzech Krzyży, z której rozciąga się najpiękniejsza panorama na Kazimierz Dolny. Następnie zwiedziła ruiny Zamku, na którym oprócz malowniczego widoku na Wisłę, mogła obejrzeć Wystawę Fotograficzną Jindrich’a Streit’a pt.” (AB) Normalizacja”, przedstawiającą życie Czechów na tle wydarzeń z listopada 1989 r., kiedy doszło do zmiany ustroju w Czechosłowacji. Kolejnym punktem pleneru był Rynek Główny i Mały Rynek oraz malownicze kazimierskie uliczki. Pobyt w tym uroczym miasteczku zakończyliśmy przepyszną kawą w Kawiarni „U Radka”. Po tym pobycie w Kazimierzu Dolnym zostanie nam w pamięci nie tylko mnóstwo pozytywnych wspomnień, ale dużo fotografii, którymi Marta wkrótce się pochwali.